adidas COPA SENSE - z wykorzystaniem anatomicznych cech ludzkiej stopy

adidas COPA SENSE - z wykorzystaniem anatomicznych cech ludzkiej stopy

adidas COPA SENSE - wykorzystanie anatomicznych cech ludzkiej stopy
 
COPA SENSE to seria COPA zaprojektowana od wewnątrz z wykorzystaniem anatomicznych cech ludzkiej stopy. Przy tworzeniu wykorzystano innowacje projektowe adidas, SENSEPODS, TOUCHPODS i SOFTSTUDS, aby zapewnić użytkownikowi lepsze wyczucie i optymalny dotyk.COPA SENSE

Rozpoczynając od szczegółowego zbadania zawiłych sposobów działania ludzkiej stopy, zespół adidasa zmapował różne kształty podeszwy, aby zrozumieć, gdzie stopa najbardziej łączyła się z piłką. Doprowadziło to do stworzenia precyzyjnie rozmieszczonych SENSEPODS, nowej innowacji zaprojektowanej w celu zminimalizowania i wyeliminowania negatywnej przestrzeni wokół kostki i ścięgna Achillesa. Elementy piankowe są anatomicznie rozmieszczone po wewnętrznej stronie pięty, wypełniając tę przestrzeń, tworząc płynne połączenie między butem a stopą.

COPA SENSE

TOUCHPODS, umieszczono zarówno po środkowej, jak i bocznej stronie buta. Są one zaprojektowane tak, aby pochłaniać energię uderzenia z piłki w tych punktach buta, w których najczęściej występuje połączenie z piłką.

SOFTSTUDS to dwa środkowe kołki w przedniej części stopy, które są wtryskiwane bardziej miękkim materiałem, dzięki czemu wyginają się przy uderzeniu piłką.

Klasyczna cholewka wykonana z materiału FUSIONSKIN, który dopasowuje się do kształtu stopy wykorzystując PRIMEKNIT i FUSIONSKIN.

COPA SENSE

Wreszcie, kołnierz w butach COPA SENSE jest lekko obrócony i otwarty na bok, aby dopasować się do kształtu kostki. Zostało to zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić anatomiczne dopasowanie, umożliwiając rozciąganie się buta wraz z odpowiednim kształtem stopy, co jest możliwe dzięki miękkiemu elastycznemu materiałowi zastosowanemu w procesie budowy.

COPA SENSE

Seria ta będzie noszona przez jednych z najlepszych graczy na świecie, w tym Paulo Dybalę, Melanie Leupolz, Jude Bellingham i Martinę Rosucci.